האהבה לירושלים משאירה אותנו כאן, אבל זה לא יחזיק מעמד לעוד הרבה זמן

Author Headshot
June 7, 2021

ראיוןראשון בסדרת הכתבות של Made in JLM על הסטרטאפים הירושלמים- על cnvrg.io: על החברה, על חשיבות היחס האישי ועל הרצון להישאר בירושלים למרותהקשיים והמרחק.

מאת:אריאל ישראל- Made in JLM.

לידמתחם התחנה המתחם JVPנמצאת חברת cnvrg.io,חברה המתמחה בפיתוח פלטפורמה במטרה לייעל את עבודת הצוותים המתמחים בניתוח נתונים,והפיכת מודלים לישימים ושימושיים יותר. החברה הוקמה ב2017 על ידי יוחאי אטון ולאהקולבן, ונקנתה לאחרונה על-ידי Intel בכ- 60 מיליון דולר. שנכנסים למתחם המשרדים של החברה אפשר לשים לבליחס המוקפד, לדיוק ולקהילתיות שבה ניחנת החברה. לאה קיבלה את פניי בחיוך ולאחרסיור קצר בחברה שכלל הכרות קצרה על העובדים והמוצר ניגשנו לראיון.

קטנה ומשפחתית, ובעיקר ירושלמית.

כברמהרגע הראשון שמתי לב שהיחס הוא מאוד משפחתי, איך החברה התחילה ובנתה את עצמה?

התחלנוכצוות קטן של אנשים שמכירים מהשירות בצה"ל, שמתמחה בעיקר ב.Data science עם הזמן הבנו שאנחנו מתעסקים פחות בניתוחדאטה ויותר בדברים שמסביב, אז בתור מפתחים החלטנו לבנות כלי פנימי שיעזור לנו באמתלהתפקס על מה שחשוב. הבנו שזאת בעיה שנפוצה גם אצל חברות אחרות, ובאמת לקחנו אתהכלי הקטן שבנינו- הרחבנו אותו ומכאן החברה נוצרה. גייסנו מJVP 2 מיליון דולר וגדלנו מצוות קטן לכ-30 עובדים, שרובם מירושליםובוגרי האוניברסיטה עברית. ולפני חצי שנה Intel רכשה אותנו בשביל שנהיה הפנים של תחום הAI, יחד עם העזרה של אינטל עצמה.

אמרתשהעובדים שלך מירושלים ובוגרי האוניברסיטה העברית, למה דווקא ירושלים?

קודםכל אני ויוחאי (מייסד-שותף, א.י) ירושלמים, ואני מאוד אוהבת את ירושלים. ובתורירושלמית היה לי מאוד חסר שאין לי חברות הייטק ירושלמיות שיהוו לי כמודל לחיקוי,אז היה לנו חשוב שבאמת נעבוד ונעסיק עובדים בירושלים- ושייווצר מקום שיגרום לאנשיםלהישאר. כל החברים שלי עזבו את ירושלים, נוצרת נדידה אל מחוץ לירושלים, כי כלהסטרטאפים הם במרכז וקשה להישאר כאן בעיר. מעבר לזה לא מדובר רק בהיי-טק, עובדיההיי-טק מעבירים יחד איתם את המשפחה למרכז, מה שגורם להמון אנשים איכותיים לעזובאת העיר. הייטק מביא איתו צמיחה, ועם תיווצר פה קהילה הצמיחה של העיר תגדל באופןמשמעותי. לכן אנחנו נורא מתעקשים להישאר ולגייס עובדים ירושלמים, למרות הקשייםשבכך.

מהדבריםשאת אומרת אני מבין שהקהילה מאוד חשובה לך, איך את רואה את הקהילה הירושלמית?

ישקהילה ירושלמית קטנה, אבל זה לפעמים מרגיש לי קצת מלאכותי. למרות זאת יש פעילויותשמחזקות את הקהילה כמוFemJLM  עם רייצ'ל (מנהלת פעילות קידום נשים בהייטק מטעםMade in JLM,א.י), שאני שמחה להשתתף ורואה בפעילות ערך. אני חושבת שדווקא המוסדות הגדולים כמוהעירייה והאוניברסיטה העברית צריכה לפעול יותר לשילוב סטודנטים ולהעלות אתהמעורבות שלהם בסטרטאפים הירושלמים, דבר שהיה גורם דווקא לבוא ללמוד בירושליםולעבוד פה. רוב החברים שלי הלכו לחפש עבודה במרכז מיד אחרי התואר בגלל החוסר ידעשלהם, וזאת למרות שהיה להם מאוד קשה למצוא עבודה בתחום.

גדלנו, אבל לא השתנינו.

איךאת רואה את המצב של החברה לאחר שIntel רכשה אתכם?

אנישמחה לומר שאומנם קנו אותנו, אבל אנחנו נשארים חברה עצמאית. אנחנו לא קבוצה בתוךאינטל כמו שבדרך כלל קורה, רק אכפת להם שנגדל. המטרה שלנו היא להכפיל את הגודל שלהחברה, היום אנחנו באמצע Q2,ואנחנו מגייסים עובדים ורוצים מאוד להרחיב את החברה.

משיחותעם סטודנטים אני שם לב שיש קושי במציאת משרות Junior, יש לך עצות כיצד להתמודד עם הנושא?

אניחושבת שהם צודקים, אבל יש גם עניין של להבין את החברה. בתור סטרטאפ אני לא באמתיכולה לגייס עובדים שרק יכשירו לי עובדים אחרים, ולכן אני שמה דגש על ניסיון. בכלזאת יש לי כמה עצות: 1- תתחילו מוקדם, תתחילו לעבוד וזה ישתלם לכם בהמשך. וזה גםהמסר שלי למוסדות ההשכלה השונים, תעבדו על שיתופי-פעולה עם החברות הירושלמיותהשונות וזה גם ישאיר עובדים בירושלים. 2- תתחילו בקטן. לפעמים יש רצון להגיע ישרלמשרות עם השפעה גדולה, אבל חשוב לשים לב שלפעמים אין לכם את כל הכלים לכך.אני  ממליצה להתחיל בחברה בתור תפקידיםראשוניים, ולאחר כמה זמן אתם תתקדמו. גם אני נותנת לעובדים שלי לתכנת למשל למרותשזה לא התפקיד הראשי שלהם, תתחילו בקטן וזה ישתלם.

רואים אותנו, אבל לא מרגישים אותנו.

אתחושבת שהעירייה או האוניברסיטה כמוסדות מודעות לקשיים ולרצונות של חברות ההיי-טקבירושלים?

אנילא יודעת, אני חושבת שהבעיה העיקרית טמונה בחוסר היכולת ליצור פאנל וערוץ תקשורתחופשי בין העסקים לבין המוסדות. נוצר מצב שגם אם אני רוצה לשתף ולשפר את המצב, איןלי באמת למי לפנות. בסופו של דבר זו מטרה משותפת של כל הגורמים: בין אם לנו בהעסקתעובדים איכותיים, בין אם לאוניברסיטה בתלמידים שמוצאים עבודה יותר מהר, ובין אםלעירייה שהמטרה שלה היא להעלות את קרנה של העיר. העירייה עוזרת לפעמים, אבל זהבאמת מינורי ביחס לצרכים האמיתיים של חברות בעיר.

ההרגשההיא שהעירייה לא רואה אותך? זאת הכוונה?

יכוללהיות שהיא רואה אותנו הרי היא עוזרת במימון ובאירועים לפעמים, אבל היא לא מרגישהאותנו. אני לא שופטת, אבל אני כבעלת חברה לא מרגישה את העזרה בצורה שמועילה לי.אני רואה את זה בעיקר במעטפת- אני מאוד רוצה להעסיק עובדים ושיבואו לפה גם מהמרכז,אבל נושא התחבורה למשל מקשה עלינו מאוד. נכון שיש רכבת מהירה לירושלים, אבל לוקחלעובד מעל 40 דק' להגיע לכל אזור תעסוקה בתוך העיר. בתור חברה אני מייצרת אתהתמיכה הזאת בעצמי, למרות שאת התמיכה הזאת אני צריכה לקבל מהעירייה עצמה. למשל אםעובד שלי רוצה לגור בירושלים אבל אין לו מספיק מקומות יציאה בערב, או מספיק פארקיםלשחק עם ילדים זה נתון שמשפיע מאוד. המעטפת חשובה הרבה יותר מהתמיכה הנקודתית- אםהמצב ימשיך ככה בסופו של דבר לא תהיה לנו ברירה אלא לעבור למרכז, שזה דבר שאני לארוצה לעשות. הלב שלי בירושלים אבל ככל שהקשיים מתגברים המעבר למרכז נראה יותרויותר רלוונטי.

מה את חושבת על Made in JLM? הרי זו המטרה של הארגון בסופו של דבר.

אניחושבת שזאת מדרגה טובה, ואחלה פרויקט ואני שמחה להשתמש בו. אבל בסוף בלי תמיכהמהמוסדות הארגון לא יוכל לעשות את השינוי שהוא שואף לבצע. המטרה שלכם טובהומדהימה, אבל זה חייב להיות בשיתוף פעולה נרחב יותר. אתם באמת יכולים להיות המתווךשמשמיע את הקול של החברות השונות אל מול המוסדות, וככה להוות את המתווך והמוביל שלהתהליך הזה.

מילים לסיכום?

אניאוהבת את ירושלים וכל חיי אמשיך כך, אבל אני רוצה להמשיך לגור ולעבוד פה וזהיתאפשר רק שהמוסדות השונים יבינו ויפנימו את הקשיים שלנו.

תודה רבה ובהצלחה לכולם.

Back

האהבה לירושלים משאירה אותנו כאן, אבל זה לא יחזיק מעמד לעוד הרבה זמן